L O A D I N G

10 zaawansowanych wskazówek SEO według Google

HomeSEO10 zaawansowanych wskazówek SEO według Google
Shpae
Shpae
Shpae

Jeśli opanowałeś już podstawy  SEO , gratulacje! Jesteś na dobrej drodze, aby pozycjonować swoją witrynę i przyciągać wartościowy ruch w dłuższej perspektywie. Ale wciąż jest wiele do zrobienia: nadszedł czas, aby poznać świat  zaawansowanego SEO .

Aby przeprowadzić Cię przez ten etap, w tym artykule przedstawiamy 10 najlepszych wskazówek Google, jak stale ulepszać swoje SEO. Nie przegap ich!

10 zaawansowanych wskazówek SEO według Google

1) Uprość strukturę adresów URL

Praktyczna zasada optymalizacji adresów URL witryny jest bardzo prosta:  im prościej, tym lepiej.  Chodzi o to, aby utworzyć logiczne adresy URL, które będą łatwo zrozumiałe zarówno dla użytkowników, jak i robotów indeksujących.

Oto główne zalecenia Google dotyczące zaawansowanego SEO w adresach URL:

 • Wybierz adresy URL zawierające proste i opisowe słowa.
 • Przetłumacz słowa kluczowe adresów URL na różne języki Twojej witryny.
 • Użyj domen lub podkatalogów specyficznych dla danego kraju.
 • Oddziel słowa w adresie URL zwykłymi myślnikami.

Oto praktyki, których należy unikać:

 • Adresy URL z długimi, nieczytelnymi numerami identyfikacyjnymi.
 • Słowa kluczowe pisane razem lub z podkreśleniami.
 • Adresy URL, które są zbyt złożone i zawierają zbyt wiele parametrów.

2) Poinformuj Google o typie linków wychodzących z Twojej witryny

Wychodzące linki „podążaj za” przekazują uprawnienia z Twojej strony do strony, do której prowadzi link, ale nie zawsze są najlepszą opcją. Jeśli napotkasz jedną z poniższych sytuacji, użyj atrybutu rel, aby poinformować Google, jaki to rodzaj linku:

 • Linki  sponsorowane , czyli takie, za których umieszczenie zapłaciłeś. Użyj atrybutu rel=”sponsored”.
 • Łącza do  treści tworzonych przez użytkowników , takich jak komentarze lub posty na forum. Używa atrybutu rel=”ugc”.
 • Linki  , których Google nie ma kojarzyć z Twoją witryną ani indeksować . Użyj atrybutu rel=”nofollow”.

3) Unikaj reklam pełnoekranowych i natrętnych okien dialogowych

Natrętne reklamy pełnoekranowe i okna dialogowe pogarszają komfort przeglądania dla użytkowników i utrudniają wyszukiwarkom zrozumienie treści, dlatego najlepiej ich unikać.

Zamiast tego Google zaleca używanie banerów, wspólnych bibliotek CMS oraz unikanie ukrywania całej zawartości lub przekierowywania użytkownika na inną stronę.

4) W razie potrzeby oznacz swoją witrynę jako treści skierowane do dzieci

Jeśli Twoja witryna lub aplikacja mobilna zawiera treści skierowane specjalnie do dzieci, musisz poinstruować Google, aby  oznaczyła te treści jako skierowane do dzieci  zgodnie z amerykańską ustawą o ochronie prywatności dzieci w Internecie. Możesz oznaczyć całą witrynę lub usługę lub tylko część.

Aby oznaczyć swoje treści jako skierowane do dzieci, musisz najpierw dodać swoją witrynę do Search Console i potwierdzić, że jesteś jej właścicielem.

Pamiętaj, że możesz otagować całą domenę, subdomenę lub podkatalog. Dodanie tagu treści skierowanej do dzieci do domeny lub katalogu spowoduje zastosowanie go do wszystkich zawartych w nim stron.

5) Sprawdź kompatybilność przeglądarki

Różne przeglądarki (lub nawet różne wersje tej samej przeglądarki) mogą interpretować i wyświetlać kod witryny na różne sposoby. Aby uniknąć problemów ze zgodnością, zapoznaj się z tymi  zaleceniami Google :

 • Przetestuj swoją witrynę w różnych przeglądarkach, najlepiej od bardzo wczesnych etapów rozwoju.
 • Używaj jasnego i poprawnego kodu HTML. Możesz użyć narzędzi, takich jak walidatory HTML i CSS konsorcjum W3.
 • Określa kodowanie znaków tekstu w Twojej witrynie.
 • Przetestuj swoją witrynę w przeglądarce tekstowej, aby sprawdzić dostępność.

6) Zapobiegaj tworzeniu duplikatów treści

Google wykrywa i karze zduplikowane treści, ponieważ są one czasami wykorzystywane do manipulowania pozycjonowaniem stron internetowych. Jednak wiele innych razy duplikaty treści powstają przypadkowo, na przykład podczas generowania uproszczonej strony mobilnej lub wersji drukowanej.

Innym częstym źródłem zduplikowanych treści są strony, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem kilku różnych adresów URL.

Aby zapobiec karaniu Cię przez Google za zduplikowane treści,  sprawdź  swoją witrynę pod kątem zduplikowanych stron i spróbuj znaleźć przyczynę i ją naprawić.

7) Używaj prawidłowych metadanych strony

Metadane są bardzo ważne dla Google przy przetwarzaniu  tagów HTML  w Twojej witrynie. Jeśli użyjesz nieprawidłowego elementu w <head>, Google zignoruje elementy, które pojawiają się po nim. Dlatego zalecamy sprawdzenie tego aspektu we wszystkich nagłówkach strony.

8) Umożliwia śledzenie linków

Niewłaściwy  format linku  może uniemożliwić Googlebotowi jego śledzenie.

Aby tego uniknąć, pamiętaj, że roboty indeksujące Google mogą podążać tylko za linkami znajdującymi się w tagu <a> z atrybutem href. Ponadto adresy URL zawarte w tym tagu muszą być rzeczywistymi adresami internetowymi, do których Googlebot może wysyłać żądania.

9) Upewnij się, że Googlebot nie jest zablokowany

Jeśli przez pomyłkę zablokujesz Googlebota, nie będzie on mógł przeszukiwać i indeksować treści Twojej witryny, a jego pozycja ucierpi.

Wielu właścicieli stron internetowych popełnia ten błąd i czasami nawet o tym nie wie. Aby temu zapobiec,  sprawdź zablokowane strony swojej witryny  w raporcie pokrycia indeksu. Możesz również sprawdzić stan określonej strony za pomocą narzędzia do sprawdzania adresów URL.

10) Przetestuj swoją witrynę z myślą o wyszukiwarce Google

Testy A  /B i testy wielowymiarowe  są wysoce zalecane w celu optymalizacji witryny. Ale jeśli nie są odpowiednio zarządzane, mogą wpłynąć na twoje pozycjonowanie. Aby ci się to nie przytrafiło, zapisz te zalecenia:

 • Nie wyświetlaj Googlebotowi i użytkownikom różnych adresów URL, ponieważ może to zostać uznane za maskowanie i skutkować karą.
 • Użyj linków rel=”cannonical”, aby wskazać preferowany adres URL.
 • Użyj przekierowań 302 do tymczasowych testów.
 • Po zakończeniu eksperymentu zaktualizuj witrynę i usuń warianty testowe.

Post Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.