Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

10 terminów, które powinieneś znać w marketingu cyfrowym

Słowa kluczowe lub słowa kluczowe w marketingu będą głównym narzędziem w Twojej codziennej pracy, ponieważ będą to terminy, których będziesz używać do pozycjonowania swojej witryny , ale czy wiesz, jakie są główne słowa kluczowe, które każdy menedżer cyfrowy powinien wiedzieć? 

Nauczymy Cię najważniejszych pojęć związanych z marketingiem cyfrowym.

10 terminów, które powinieneś znać w marketingu cyfrowym

Marketing cyfrowy jest nieodłączną częścią dzisiejszego świata biznesu. Aby odnieść sukces w tej dziedzinie, niezbędna jest znajomość kluczowych terminów i pojęć związanych z marketingiem internetowym. W artykule tym przedstawimy dziesięć najważniejszych terminów, które każdy profesjonalista z branży marketingu cyfrowego powinien znać. Zrozumienie tych terminów pomoże Ci zwiększyć efektywność działań marketingowych, dotrzeć do odpowiednich odbiorców i osiągnąć lepsze wyniki w świecie online.

Marketing cyfrowy rozwija się w szybkim tempie, a wraz z nim pojawiają się nowe techniki, narzędzia i strategie. By być w pełni skutecznym, musisz być na bieżąco z najnowszymi trendami i terminologią związaną z tą dziedziną. Wiedza na temat terminów, takich jak optymalizacja SMO, call to action, lead czy landing page, pozwoli Ci skutecznie prowadzić kampanie marketingowe, generować leady i zwiększać sprzedaż.

1. Optymalizacja SMO lub mediów społecznościowych

Optymalizacja w mediach społecznościowych zawsze ma na celu zwiększenie zwrotu z działań prowadzonych w mediach i sieciach społecznościowych , bezpośrednio lub pośrednio. Jej głównym celem jest udostępnianie treści , co bezpośrednio wiąże się z większym zaangażowaniem odbiorców. A jak przeprowadzić tę optymalizację w mediach społecznościowych? Znając algorytm sieci społecznościowych, z których korzystasz, znajdź najlepszy czas na publikację , ponownie wykorzystuj swoje treści w sposób strategiczny, twórz treści, które można łatwo udostępniać …

2. Call to Action

Coś szeroko stosowanego w copywritingu. Wezwanie do działania zasadniczo polega na poinformowaniu odwiedzającego, co powinien zrobić na Twojej stronie internetowej w jasny i prosty sposób. Taka wiadomość powinna przykuć uwagę użytkownika i będzie głównym twierdzeniem , którym Twoja strona internetowa, landing page lub e-mail przekonają klienta, jeśli zrobisz to poprawnie. Możesz to zrobić za pomocą przycisku lub linku na swojej stronie internetowej, a w przypadku, gdy ten przycisk lub link przekierowuje na stronę docelową, formularz może być idealną opcją do przekształcenia tego odwiedzającego w klienta końcowego lub leada.

3. Lead

Jeśli masz leady, masz użytkowników zainteresowanych Twoim produktem , gratulacje! Podał Ci swoje dane , aby otrzymać w formularzu kontaktowym interesujące Cię informacje o Twoim produkcie lub usłudze. Leady uważane są za oś digital marketingu , ponieważ dzięki nim możesz bezpośrednio kontaktować się z klientem, aby zaoferować mu treści związane z Twoim produktem lub usługą poprzez e-mail marketing.

4. Email marketing

Czy wiesz, że kampanie mailingowe mają znacznie wyższy współczynnik konwersji niż portale społecznościowe? W zależności od tego, jak ich używasz, możesz klasyfikować swoje e-maile według:

  • okazjonalne e-maile: Będą to te, które wysyłasz, gdy masz coś do przekazania za pośrednictwem newsletterów lub kampanii e-mailowych ze specjalnymi ofertami w określonych porach roku, takich jak Dzień Matki czy okres świąteczny.
  • Zautomatyzowane e-maile: Te e-maile oszczędzają Twój czas i przybliżają Cię do użytkownika. Zasadniczo są one spersonalizowane za pomocą danych uzyskanych od użytkowników, takich jak imię i nazwisko, i mogą służyć do podziękowania za subskrypcję Twojej strony lub do powiadomienia klienta, że ​​jego zamówienie jest w drodze.

5. Landing page

Znana również jako strona docelowa, jest to witryna zaprojektowana specjalnie w celu przekształcenia odwiedzających witrynę w potencjalnych klientów. Jeśli zaoferujesz coś, co uwodzi odwiedzającego, łatwiej będzie mu zostawić swoje dane za pośrednictwem formularza, jeśli odniesie z tego korzyść.

6. KPI lub kluczowy wskaźnik wydajności

Kluczowy wskaźnik wydajności odnosi się do celów , które chcesz osiągnąć w ramach strategii marketingowej online, oraz wskaźników służących do mierzenia, czy Twoja firma działa. Istnieje wiele różnych wskaźników KPI, które będą mniej lub bardziej szczegółowe w zależności od Twojej firmy, ale wszystkie muszą odpowiadać najbardziej podstawowym parametrom:

  • Muszą być konkretne , ponieważ KPI pozwalają określić, co, gdzie, jak i kiedy jest mierzone
  • Oczywiście muszą być mierzalne: W ten sposób możliwe będzie ilościowe określenie oczekiwanych korzyści
  • Muszą być one osiągalne , a ponadto muszą być ustanowione przy pomocy dostępnych zasobów.
  • Muszą mieć charakter tymczasowy , gdyż określenie terminu ułatwi pomiar

7. Remarketing

Remarketing (czasami nazywany retargetingiem) to płatna taktyka marketingowa, która pozwala wyświetlać reklamy osobom, które wcześniej odwiedziły witrynę internetową lub zaangażowały się w Twoje treści w kanale społecznościowym.

8. Współczynnik konwersji

Jest to powszechna strategiczna miara wydajności , która mierzy odsetek użytkowników, którzy wykonują określoną czynność w Twojej witrynie (dokonują zakupu, pobierają, rejestrują się, rejestrują, rezerwują…). Uzyskuje się ją dzieląc liczbę osiągniętych celów pomiędzy użytkowników którzy odwiedzili sieć.

9. WOM lub poczta pantoflowa

Jest to dobrze znana komunikacja „usta-ucho”. Z punktu widzenia marketingu cyfrowego WOM jest kluczem do generowania popytu. Jeśli ktoś, kogo znasz, poleca ci coś, czy nie jest to warte więcej, niż gdyby firma próbowała to zrobić? To prawda, że ​​metoda ta jest bardzo skuteczna, ale niełatwo ją zmierzyć.

10. CPC lub koszt kliknięcia

Jeden z najczęściej używanych modeli w reklamie internetowej. Ta metoda jest korzystna dla reklamodawcy, ponieważ płaci tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie reklamę. Ponadto kliknięcie to będzie wskazywać, że użytkownik jest potencjalnym klientem , ponieważ był zainteresowany produktem lub usługą z reklamy.

To tylko kilka terminów, które powinieneś znać, jeśli zajmujesz się marketingiem cyfrowym, ale jest ich o wiele więcej! Pamiętaj, że jesteśmy ekspertami i z Waszkiewicz Media nie musisz się martwić, wystarczy, że skontaktujesz się z nami i pozwól nam zająć się Twoim SEO, pozycjonowaniem w sieci, SEM lub Social Media, tworzeniem treści, projektowaniem Twojej strony internetowej…

Podsumowanie

W artykule tym omówiliśmy dziesięć kluczowych terminów, które każdy profesjonalista z branży marketingu cyfrowego powinien znać. Poznanie tych pojęć pomoże Ci lepiej zrozumieć i wykorzystać narzędzia oraz strategie marketingowe w świecie online. Optymalizacja SMO, call to action, lead czy landing page to tylko niektóre z terminów, które mają istotne znaczenie dla skuteczności działań marketingowych.

Jeśli chcesz odnieść sukces w dziedzinie marketingu cyfrowego, warto zwrócić uwagę na rozwój technologii i dynamiczne trendy. Dzięki temu będziesz w stanie skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej i zbudować silną obecność online. Pamiętaj o wykorzystaniu narzędzi takich jak remarketing, e-mail marketing czy optymalizacja SEO, które mogą znacznie wpłynąć na skuteczność Twoich działań.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w zakresie marketingu cyfrowego, Waszkiewicz Media jest tu, aby Ci pomóc. Jesteśmy doświadczoną agencją, specjalizującą się w pozycjonowaniu stron internetowych, optymalizacji SEO, kampaniach reklamowych oraz tworzeniu treści. Nasze usługi są skierowane zarówno do firm lokalnych, jak i międzynarodowych. Działamy na rynku Szczecina i Opola, ale realizujemy zlecenia dla klientów z całej Polski i Europy.

Nie czekaj dłużej! Skontaktuj się z nami i pozwól, żebyśmy pomogli Ci w osiągnięciu sukcesu w marketingu cyfrowym. Razem możemy stworzyć efektywne strategie, zwiększyć widoczność Twojej marki i generować większy ruch na Twojej stronie internetowej. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i przekonaj się, jak Waszkiewicz Media może przyczynić się do rozwoju Twojego biznesu w świecie cyfrowym.

Zadzwoń