L O A D I N G

10 przydatnych wskazówek dotyczących copywritingu

HomeStrony WWW10 przydatnych wskazówek dotyczących copywritingu
Shpae
Shpae
Shpae

Chcesz poznać 10 przydatnych wskazówek dotyczących copywritingu? Tworzenie tekstów reklamowych i marketingowych jest doskonałym narzędziem promocji sprzedaży. Ale czy każdy może to zrobić? Na co powinien uważać każdy copywriter? I czy mogą pisać o wszystkim?

1. Wierz w to, co zapisujesz na „papierze”

Kiedy o czymś piszesz, wierz w to. Copywriting to tworzenie tekstów reklamowych i marketingowych i powinien działać jako wsparcie sprzedaży Twojego produktu lub usługi . Nie musisz sprzedawać czegoś, w co sam w siebie nie wierzysz. I co jeszcze? To też nie zadziała.

2. Copywriter weryfikuje

Zastosuj metody krytycznego myślenia podczas pisania artykułu . Nie zawsze wystarczy kierować się zdrowym rozsądkiem. Rozpowszechnianie tekstów dezinformacyjnych jest bardziej wyrafinowane, a dezinformatorzy są bardziej zaradni.
 

Zrób kopię zapasową wszystkiego . Czytelnika, który przyłapie Cię na choćby najdrobniejszym, celowo lub nieumyślnie opublikowanym fałszywym komunikacie, trudno będzie odzyskać .

3. Jaki jest cel artykułu iz kim rozmawiasz?

Zanim zaczniesz pisać, zawsze przypomnij sobie, jaki jest cel artykułu . Czy to oświecenie? Czy artykuł ma mieć charakter informacyjny czy sprzedażowy? Wyznacz sobie cel i trzymaj się go!

Kim są twoi czytelnicy? Pisz głosem swoich odbiorców . Jeśli są seniorami, zdecydowanie ich nie dotykaj. Z drugiej strony młodzi ludzie są dobrzy w dokuczaniu, ale bądź ostrożny! Opanowali słownictwo, którego prawie nie znają już nawet dwudziestopięciolatkowie. I właśnie tego musisz używać w swoich artykułach.

4. Wybierz ton głosu i uprość tekst

Ton głosu jest ważny nie tylko w komunikacji korporacyjnej , ale także przy pisaniu materiałów reklamowych i sprzedażowych . Wybierz jeden ze sposobów komunikowania się z odbiorcami. Wyróżnij się na tle konkurencji, przyciągnij uwagę . Opowiadaj czytelnikom historie , bądź zabawny lub pisz artykuły informacyjne. Przyciągnie to uwagę i zaufanie klientów oraz zwiększy wartość marki.

Uprość tekst . Czytelnik nie chce szukać znaczenia każdego innego słowa. Wykreśl wszystko, bez czego artykuł lub tekst może się obejść. Dobry copywriter nie używa puchu słów, czyli słów, które są zupełnie zbędne dla sensu zdania lub głupio wypełniają tekst.

5. Jeśli chcesz promować sprzedaż, zwracaj uwagę na nagłówki i estetykę tekstu

Najwięcej pracy wykonuj z tytułem tekstu i jego nagłówkami . To one zainteresują czytelników . Niekoniecznie musi to być tabloid. Przeprowadź analizę słów kluczowych i użyj ich w nagłówkach.

Ważna jest również estetyka . Wybierz jedną czcionkę i styl akapitu, wyrównaj do lewej. Nie zmieniaj odstępów między wierszami w tekście i zawsze używaj tego samego stylu punktorów lub numeracji. Ułatw czytelnikowi poruszanie się po tekście i podkreśl ważne punkty .

6. SEO i SEM jest tak samo ważne jak sam tekst!

Niezależnie od tego, czy chodzi o samo tworzenie strony internetowej, czy ogólne pisanie artykułów, analiza słów kluczowych jest zawsze potrzebna . Właściwe użycie słów kluczowych i ich ocena to podstawowy filar każdego udanego tekstu marketingowego .

Nie możesz obejść się bez SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek) , jeśli nie chcesz, aby Twoje treści gubiły się w tysiącach innych artykułów. Czytelnicy po prostu nie znajdą tego bez tego procesu.

7. Pisz i pisz, a potem pisz i pisz

Copywriting , jak wszystko inne, wymaga szkolenia . Im więcej artykułów napisze copywriter, tym lepszy będzie. Po napisaniu artykułu przeczytaj go kilka razy z rzędu. I nie bój się przekreślać i przepisywać.

8. Nie bój się powtarzać tego, co chcesz przekazać słuchaczom

Jeśli masz coś do powiedzenia swoim czytelnikom, nie bój się tego powtórzyć. Niezależnie od tego, czy jest to przewaga konkurencyjna, główne zalety usługi lub produktu, czy jakakolwiek inna kluczowa idea .

9. Ustal priorytety!

Zarządzanie czasem powinno odgrywać główną rolę w godzinach pracy i przez całe życie. Każdy kiedyś musiał zaczynać jako copywriter. Ale jeśli nawet po pewnym czasie copywriting nie jest Twoją mocną stroną, rozważ powierzenie tego profesjonalistom i zaoszczędzenie wielu godzin.

10. Skoncentruj się i nie wykonuj wielu zadań jednocześnie

Wielozadaniowość może być fantastyczna. Ale do pisania artykułów (podczas tworzenia strony internetowej , katalogu lub innych treści) potrzebny jest spokój ducha . Skoncentruj się tylko na jednej rzeczy, bądź świadomy popełnianych błędów. Nie możesz nadążyć za pracą i chcesz tworzyć treści, które będą napędzać sprzedaż? Lepiej zlecić tę czynność.

Copywriting i analiza słów kluczowych? 

Agencja waszkiewicz.media pomaga setkom zadowolonych klientów w copywritingu i wszystkim, co jest z tym związane. Czy należysz do tych przedsiębiorców, którzy mają dużo pracy? Chcesz specjalizować się w tym, w czym jesteś najlepszy i nie masz czasu na copywriting? 

  • Copywriting (teksty reklam, katalogów, haseł i tytułów, tworzenie komunikatów prasowych i artykułów PR).
  • Redakcja (korekta napisanych przez Ciebie tekstów).
  • Optymalizacja wyszukiwarek (SEO).
  • Marketing wydajnościowy online (SEM).
  • Tworzenie stron internetowych i ich zawartości .

Pracujmy razem!

Dzięki odpowiedniej strategii, planowaniu i agencji SEO możesz zdobyć cenne pozycje w rankingu Google i pozyskać nowych klientów online.

12 lat doświadczenia i miliony użytkowników odwiedzających witryny internetowe naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu, zarządzaniu oraz pozycjonowaniu stron internetowych, copywritingu, prowadzeniu blogów i zarządzaniu witrynami oraz usługami hostingowymi. 

Usługi

Kontakt

Copyright ©2022 by waszkiewicz.media. Wszystkie prawa zastrzeżone.