Agencja interaktywna | Strony WWW | Pozycjonowanie | Social Media

Projektujemy i budujemy strony internetowe, pozyskujemy klientów, zwiększamy sprzedaż i promujemy Twoją markę w sieci Internet.

1.5 Linki i adresy URL w HTML

Linki są nieodłącznym elementem stron internetowych, umożliwiającym użytkownikom nawigowanie między różnymi stronami oraz zasobami w Internecie. Możesz tworzyć linki za pomocą znacznika <a>, który pozwala użytkownikom kliknąć w tekst lub obraz, aby przenieść się do innej strony lub zasobu. Oto jak to zrobić:

Tworzenie linku za pomocą znacznika <a>:

Aby stworzyć link, użyj znacznika <a> i dodaj atrybut href, który zawiera adres URL docelowej strony lub zasobu.

<a href="https://www.przykladowa-strona.pl">Przykładowa Strona</a>

W tym przykładzie „Przykładowa Strona” będzie klikalnym linkiem, który przeniesie użytkownika na stronę o podanym adresie URL.

Umieszczanie adresów URL w linkach:

Możesz także umieszczać same adresy URL jako linki. Wystarczy umieścić adres URL w atrybucie href.

<a href="https://www.przykladowy-adres.pl">https://www.przykladowy-adres.pl</a>

Ten link wyświetli sam adres URL, ale po kliknięciu przeniesie użytkownika na podaną stronę.

Dodawanie tekstu kotwicy do linków:

Tekst kotwicy to treść linku, którą użytkownik widzi i na którą może kliknąć. Umieść tekst kotwicy między znacznikami otwierającym <a> i zamykającym </a>.

<a href="https://www.przykladowa-strona.pl">Odwiedź Przykładową Stronę</a>

W tym przykładzie „Odwiedź Przykładową Stronę” jest tekstem kotwicy, który przeniesie użytkownika na stronę docelową po kliknięciu.

Pamiętaj, że linki mogą prowadzić do różnych rodzajów zasobów, takich jak strony internetowe, pliki do pobrania, adresy email, itp. Znacznik <a> jest jednym z podstawowych elementów HTML, który pozwala na dynamiczną nawigację i interakcję na stronach internetowych.

Atrybut title w linkach HTML

Atrybut title w linkach HTML jest używany do dostarczenia dodatkowych informacji o linku, które są wyświetlane jako podpowiedź (tooltip) po najechaniu kursorem myszy na link. Działa to jako krótka wskazówka dla użytkownika, co może się znaleźć za danym linkiem. Oto jak dodać atrybut title do linku:

<a href="https://www.przykladowa-strona.pl" title="Najlepsza strona z kursem HTML">Przykładowa Strona z kusrem HTML</a>

W powyższym przykładzie, po najechaniu myszą na link „Przykładowa Strona”, użytkownik zobaczy podpowiedź „Odwiedź Przykładową Stronę”. Atrybut title jest opcjonalny, ale może być bardzo pomocny dla użytkowników, aby zrozumieli, dokąd prowadzi link przed jego kliknięciem. Jest także elementem przydatnym w optymalizacji SEO strony internetowej.

Zadzwoń